Jakie kwiaty pogrzebowe wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że kwiaty pogrzebowe stanowią część tradycyjnego pożegnania osoby zmarłej. Dzięki nim można wyrazić szacunek oraz oddanie. Właśnie dlatego warto jest zastanowić się, jaki bukiet, czy też wieniec będzie odpowiedni. Ci, którzy mają problem z podjęciem ostatecznej decyzji mogą poprosić o pomoc zakład pogrzebowy (np. https://pogrzebyfordon.pl/), który współpracuje z godną zaufania firmą florystyczną.

Rodzaj kompozycji

Przed wyborem kwiatów na pogrzeb trzeba zastanowić się, jaka kompozycja będzie najlepszym wyborem. Zarówno wieńce, jak i wiązanki pasują do okazji. Zwykle zdobione są one wstęgami, na których znajduje się np. krótka dedykacja. Przyjęło się, że najbardziej okazałe wieńce składane są przez rodzinę oraz osoby najbliższe. W innym przypadku warto jest postawić na nieco skromniejsze wiązanki.

jakie kwiaty na pogrzeb

Wbrew pozorom na kwiaty pogrzebowe nie trzeba wydawać majątku. Ci, którzy posiadają ograniczony budżet mogą złożyć się na efektowny wieniec z kilkoma osobami – jest to bardzo często praktykowane, a więc nie trzeba obawiać się, że będzie to w złym tonie. Oczywiście do dyspozycji mamy także klasyczne bukiety, a nawet pojedyncze kwiaty. Dobór roślin nie jest jednak przypadkowy, a więc podczas składanie zamówienia w kwiaciarni należy poinformować, na jaką okazję jest ono przygotowywane.

Symbolika kwiatów

Nie każdy wie, że kwiaty wybierane są również ze względu na symbolikę. Dobrze jest dowiedzieć się, co oznaczają najpopularniejsze odmiany:
– Goździki – pamięć oraz szacunek.
– Chryzantemy – rozpacza i żal.
– Lilie – czyste uczucie i oddanie.
– Mieczyki – uznanie i moralność.
– Kalie – odrodzenie i początek nowej drogi.
– Róże – podziw i honor.

Wybór jest na tyle duży, że stworzenie ciekawego bukietu lub wieńca nie stanowi problemu. Oprócz tego wykorzystuje się różnorodne dodatki, które stanowią urozmaicenie całości. Należy jednak podkreślić, że tutaj potrzebne jest wysokie poczucie estetyki. Ponadto wiązanki muszą zostać wzmocnione, tak aby przez długi czas zachowały swoją pierwotną formę.